sobota, 1 marca 2014

5J

5 miesięcy, to już poważna sprawa! Kiedy to minęło?!
Nasz Mały Skarb jest coraz większy. Nosi ubranka 74, ma coraz dłuższe i bardziej gęste włoski, w których kolor blond pogrywa z rudym. Czaruje spojrzeniem! Zakochałam się w jego oczach na pograniczu zieleni z brązem.
Nadal jest bezzębny, chociaż ostatnie dni bardzo niespokojnie poszukuje pierwszych skarbów w swojej buźce.
Niemalże nieustannie się uśmiecha i tak słodko łapie każdego, kto choć na chwilę zbliży do niego swoją rękę, jakby chciał zatrzymać go przy sobie. Lubi też chwytać stopami i nóżkami niczym małpka :)
Grzechocze grzechotkami, potrząsa zabawkami, coraz lepiej kontroluje drogę smoczka trzymanego w ręce do ust i zaczął tolerować na dłuższy czas pozycję na brzuchu - tak przecież lepiej wszystko widać :)
Kategorycznie odmówił picia mleka modyfikowanego nawet wtedy, kiedy podaje mu je ktoś inny, niż nieobecna mama.
Jesteśmy teraz jeszcze ściślej ze sobą związani.
Lubi tarte jabłka i mruczy do łyżeczki, kiedy je :) Mniej ulewa - więcej gada. Ma bardzo dobre płuca, które wykorzystuje o 6.30 do wydawania z siebie przeciągłego "eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee".
Lubi spacery i obserwowanie drzew z pozycji wózkowej.
Na swoim chrzcie opanował do perfekcji umiejętność robienia mikrobąbelków ze śliny, czemu towarzyszy charakterystyczny dźwięk plucia ;D
Budzi się w nocy od 3-5 razy, a jego ufne spojrzenie i uśmiech znad piersi wynagradza mi wszystkie trudy, których (przyznać muszę), jest niewiele przy tak pogodnym dziecku <3

1 komentarz:

 1. Witaj!

  Organizujemy wraz z dwoma mamami – blogerkami spotkanie.

  Będzie się działo, ponieważ w planach jest spotkanie z panią dietetyk, oraz loteria na szczytny cel i pogaduchy przy dobrej kawie.

  Chciałybyśmy wstępnie zorientować się ile osób byłoby chętnych.  Tu garść informacji :

  http://ohmotherbloggeer.blogspot.com/  https://www.facebook.com/pages/Oh-Mother-Blogger/676880979035237  Pozdrawiamy.

  Żaneta & Kasia & Karolina.

  OdpowiedzUsuń