czwartek, 20 września 2012

2 miesiące! :)


Wczoraj minęły 2 miesiące cudownego życia naszej Hani :) Czas leci nieubłaganie szybko! A mała... rośnie jak na drożdżach i rozwija się w (zastraszającym, to chyba nieodpowiednie słowo więc może...) szybkim tempie. Potrafi już zwrócić na siebie uwagę, kiedy to się na nią przez chwilę nie patrzy, poprzez świdrujący wzrok i dźwięk "e", jakby chciała powiedzieć "e - mamo, dlaczego ze mną nie rozmawiasz?". Potrafi rozbroić uśmiechem nawet najzatwardzialszego ponuraka oraz rozbudzić nim rano niedospaną (nie wiedzieć czemu, skoro Hania budzi się max 2 razy w nocy) mamę. Potrafi przez baaaardzo dłuuuugi czas utrzymywać głowę w górze, gdy leży na brzuchu, dźwigać ją, gdy leży na plecach, trzymać grzechotkę zajączka i trafić nią do buzi, unosić brew, jak gdyby się dziwiła (po mamie :) ) i wiele, wiele innych. Najbardziej zaś zachwyca swoim
"a guuuu", które z upodobaniem wypowiada, gdy się z nią rozmawia, jakby rozumiała co się do niej mówi
i odpowiadała rzeczowo na zadane pytanie (tylko dlaczego dorośli są tak mało wykształceni i nie potrafią zrozumieć o co dokładnie chodzi?) Ma też swoje widzi mi się i nielubki, np.: jak większość dzieci nie lubi czapek i ubierania się na spacer, za to na spacerze śpi jak suseł (więc chyba lubi), nie lubi zbyt długo pozostawać poza obszarem zainteresowania i nie lubi (kto by lubił), gdy każe jej się czekać na jedzenie sekundę za długo. :)

Jednym słowem jest cudowna, urocza i prześliczna, co stwierdzam ja - nieskromna rodzicielka :)


Niestety zmora ze skazą białkową trwa i mama jest na restrykcyjnej diecie, a Hani z byle powodu wychodzi uczulenie.

15 września - święto Matki Bożej Bolesnej - był bardzo ważnym dniem dla Hani i jej rodziców, gdyż mała przyjęła pierwszy sakrament - chrzest. Podczas Mszy Św. o godzinie 18:00 w kościele p.w. św. Jana Ewangelisty została przyjęta do Kościoła i otrzymała imiona Hanna Maria. Tym samym jej patronkami stały się dwie cudowne postaci - Maria -Matka Chrystusa i Jej matka - Anna :)

ps.: małe przenosiny bloga dla łatwości edycji i personalizacji - z tego względu wklejam poprzednie posty poniżej :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz